Vill du skugga ett program? Klicka här!

Fotosture på Kulturnatten 2016

Postat i ES, Foto spets, NoFrontpage av på 13 oktober, 2016 0 kommentarer

Lördagen den 1 oktober var ett tjugotal fotoelever i stan för att delta i Kulturnatten 2016. På Nolltrefem så visades elevernas HBTQ-utställning där man också kunde bli fotad i fotostudio. Samtidigt så var fotoeleverna ute och tog bilder under hela dagen och kvällen på en massa kulturevenemang över hela Halmstad. Bilderna visades i storbild (mer än 12 meter breda) på utsidan av teaterns husvägg och publicerades på @fotosture på Instagram. Det var en kul dag/kväll och det blev många fina bilder!

Sara Skidell, ES14e/fo

Sara Skidell, ES14e/fo

Fler bilder på hemsidan för Fotosture!

Share

Lämna en kommentar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *